Jak mít bezpečný domov

Rozhlédněte se doma kolem sebe a zamyslete se – co by se stalo, kdyby k vám přišel zloděj? Co by si odnesl? A jak by to zasáhlo vaše životy?

042_Kazetove_big_sk

Vyloupení bytu či domu dokáže pořádně znepříjemnit život nejen kvůli majetkové újmě, ale také kvůli vašemu osobnímu pocitu. Domov je totiž místo, kde se má člověk cítit v bezpečí. Zabezpečte proto svůj domov tak, abyste se nemuseli obávat nezvaných návštěv.

Jak zabezpečit své bydlení?

Zloděj má několik cest, kterými se může do domu nebo do bytu dostat. Zjevnou cestou jsou především okna a dveře, jejichž nedostatečné zabezpečení patří mezi nejčastější příčiny vloupání. Je dobré mít v bytě zabezpečovací nebo kamerový systém, ten však zaznamená vstup zloděje až ve chvíli, kdy už je vevnitř a má možnost natropit pořádnou neplechu. Doporučujeme proto zabezpečit vaše bydlení tak, aby se zloděj dovnitř neměl šanci dostat.

Bezpečná okna

U oken se často řeší jen jejich izolační vlastnosti, je však velmi důležité, aby okna byla nejen správně zaizolovaná, ale také bezpečná. Existuje několik bezpečnostních prvků, které můžete na okna namontovat, aniž byste museli přistupovat ke stavebním úpravám. Nejjednodušší úpravou je instalace uzamykatelného mechanismu okna, který okno automaticky uzamkne nebo odemkne při každém uzavření okna otočením kliky.

Další variantou je tzv. uzamykací klika, kterou je možné namontovat na okno s celoobvodovým kováním. Uzamčení kliky funguje jednoduchým stlačením vložky, odemknout okno je možné jen za pomocí klíče. Tato úprava je vhodná také v případě, že máte malé děti, které mají přístup k oknu.

Další praktickou úpravou oken je aplikace bezpečnostních folií, které se nalepí na sklo. Poté jej chrání před rozbitím nejen při útoku zloděje, ale také během přírodních pohrom, jako je vichřice nebo krupobití. Folie drží sklo pohromadě a i v případě rozbití zabrání vysypání skla.

Všechny tyto prvky pomohou ochránit váš domov, při každém odchodu je ale důležité dbát na to, aby okna byla při vašem odchodu správně uzavřena či uzamčena. Nenechávejte okna otevřená ani „na větračku“. I malá škvíra může poskytnout zloději příležitost ke snadnému vniknutí. V případě, že odjíždíte na dovolenou, okna pečlivě uzavřete, ale nezatahujte žaluzie, abyste neupozorňovali na to, že nejste doma.

fotogal_okna_032_big_sk

Bezpečné dveře

Druhou přístupovou cestou můžou být dveře. Dveře se vyrábí v různých bezpečnostních třídách, s různou protipožární a zvukovou odolností. Zároveň je možné zvolit si různý design dveří zevnitř a zvenčí tak, aby dveře hezky doplňovaly interiér a zároveň zvenku zbytečně nepoutaly pozornost.

Na dveře je pak možné instalovat další bezpečnostní prvky, které zvýší zabezpečení vašeho domu. Takovým prvkem může být bezpečnostní řetízek, který je užitečný, pokud otevíráte dveře neznámým lidem, stejně tak jako kukátko, jež umožní prohlédnout si návštěvníka ještě před otevřením dveří.

Novinkou jsou tzv. digitální kukátka, která můžete mít napojená na svůj telefon. Takové kukátko vás informuje o podezřelých aktivitách kolem dveří a v případě, že se dveře zloděj pokusí překonat, jeho aktivity nahrají.

Další užitečnou vychytávkou je jisticí bod do podlahy, který garantuje nepřekonatelnost dveří v případě, že se je někdo snaží vypáčit. Dveře se díky tomuto bodu uzamykají také „do podlahy“, což je nejpevnější konstrukce každého domu.

Kde si můžu tyto vychytávky pořídit?

Pokud plánujete koupi nových dveří nebo chcete zlepšit zabezpečení svých oken, zvolte odborníka, který vám rád při konzultaci vysvětlí jednotlivé parametry a pomůže vybrat řešení, jež ochrání váš domov a zároveň bude odpovídat vašim finančním možnostem.

20150401_cz_prodejny-cz

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*