Grapefruit a zdraví aneb Zamilujte si “zakázané ovoce”!

grapefruit a zdraví

Grapefruit byl poprvé objeven na ostrově Barbados v Karibském moři a zdokumentován reverendem Griffithem Hughesem roku 1750 v rámci knihy “Přírodopis Barbadosu”. Z počátku se pěstoval jako okrasná rostlina, jako ovoce se stal populární až od 19. století. Víte, že jeho původní jméno znělo “zakázané ovoce”?

Dnes jsou nám známé čtyři barevné formy: bílý, žlutý, růžový a červený. Grapefruitový strom ročně rodí až 700 kusů grepu. V Evropě se začaly grepy pěstovat až ve 20. století.

Pár pádných důvodů proč se do zamilovat do grapefruitu

1. Je to přírodní krotitel hladu!

Uhlídá vás před nadměrným mlsáním sladkého, jelikož dokáže potlačit přílišnou chuť na sladké.

2. Je spolehlivým ochráncem vašeho srdce

Hlavně jeho červená odrůda. Pokud budete jíst jen jeden denně, snížíte tím po určité době hodnotu “špatného “ cholesterolu v těle až o 15% a triglyceridu o 27%.

3. Pomáhá k odstranění pigmentových skvrn

Grapefruit je přímo nabitý vitamínem C – slabou kyselinou, která napomáhá vyblednutí skvrn. Vezměte půlku plodu, posypte ho jednou lžičkou cukru a krouživými pohyby masírujte pokožku. Nezapomeňte se vyhnout obličeji!

4. Nastartuje váš metabolismus

Větší konzumace tohoto ovoce Vám pomůže zbavit se přebytečných kil. Dle amerických vědců, lidé, kteří jedí půlku grepu před každým jídlem (bez toho aby dodržovali jakýkoliv dietní režim) se zbaví v průměru 1,5 kg za dobu 12 týdnů. Složení ovoce účinně napomáhá spalování tuků, reguluje hladinu cukru v krvi a úroveň inzulinu. Podporuje látkovou výměnu, správné trávení a funkci střev.

5. Očisti váš organismus od toxinů

6. Zpevní Vaší pokožku

Grapefruit ji pomáhá udržet v dokonalém tvaru. Vděčí za to vysokému obsahu vitaminu C, který je klíčový pří produkcí zdravého kolagenu a proteinu – látek, které udržují vaší pokožku pružnou a hladkou

Grapefruitová jadérka a jejich antibiotický účinek

Grapefruitová jadérka mají antibiotický účinek a podle zjištění vědců dokážou účinně pomoci v boji proti neuvěřitelným 800 kmenům bakterií, virů a parazitů.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*