Jak se správně starat o beton? Zjistili jsme, které čisticí prostředky jsou ty pravé

Aby betonový chodník nebo terasa vypadaly dlouhou dobu dobře, je potřeba se o ně pečlivě starat. Jak a podle čeho vybrat vhodné čisticí prostředky?

Jak se postarat o terasu

Ačkoli je obecně beton velmi odolným materiálem, betonová dlažba terasy se bez náležité péče neobejde, aby si mohla zachovat původní krásu.

Terasa trpí značným zatížením. Objevují se na ní organické nečistoty jako například spadané listy. Poznamenaná však může být i naším působením. Občas se nám podaří něco neúmyslně rozlít, což na ní zanechá stopy.

U betonových teras bychom obecně měli myslet již na prevenci. Pokud ji předem ošetříme impregnačními prostředky, bude údržba snazší.

Mechanické nečistoty můžeme zamést, odolnější špínu bude potřeba odstranit tlakovým zařízením. V okolí terasy je také vhodné pravidelně sekat, dlažbu tím lépe udržíte v kondici.

Běžné ošetření vysokotlakým čističem alias „wapkou“ zvládnete snadno, je ale možné, že si navíc na pomoc proti zvláště odolným nečistotám, jako je třeba mastnota, budete muset vzít i chemii. Nejlépe tu přímo určenou na podobný typ povrchů, pokud ji ale po ruce nemáte, vyzkoušejte alespoň klasický saponát.

 

Jak vyčistit chodník

Základní péči opět obstará zejména obyčejné pravidelné zametání a voda. Vysokotlaký čistič, pokud jej nemáte, si už dnes lze bez problémů také půjčit, jedná se o investici v řádu několika stokorun.

Pro intenzivnější čisticí účinek zvolte kromě běžného mytí i speciální prostředky určené přímo na betonovou dlažbu. Opět platí, že dlažba by měla být impregnována už z výroby, výrazně vám to čištění ulehčí.

Pokud tomu tak není, budete ji muset ošetřit sami. Impregnaci je navíc pro zachování efektu nutné i v čase pravidelně obnovovat. Na současném trhu existuje velmi pestrá škála produktů. Rozhodující by u nich zcela nepochybně neměla být především cena. Vždy se poraďte o vhodném přípravku pro tzv. hydrofobizaci betonu přímo s výrobcem. Jednoznačně není na místě zkoušet přípravky na vlastní pěst, v krajním případě bychom mohli materiál poškodit.

Smysl má i dbát na to, abychom si pořídili ekologicky šetrný výrobek. V těsné blízkosti dlažby většinou míváme trávník, řada z nás na pozemku má rovněž studnu. Moderní čističe už jsou k přírodě vysoce šetrné.

 

Kde nakoupit vhodné produkty

Značka BEST nabízí širokou škálu čisticích přípravků pro chodníky a terasy . A to jak samotné čističe určené pro odstraňování organických i anorganických nečistot, tak také prostředky pečeticí a produkty vhodné pro impregnaci.

Zvolený produkt lze zakoupit ve všech závodech BEST, a to vždy podle aktuální nabídky. Pro více informací o jednotlivých produktech a jejich využití samozřejmě můžete zástupce společnosti BEST kontaktovat, a to jak e-mailem nebo na bezplatné telefonické lince.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*