Jak vyčistit ucpané odpady

Ucpaný odpad není v kuchyni či koupelně ničím výjimečným. Ať už to jsou zbytky jídla či vlasů, vše se postupně hromadí, až vše vytvoří neprostupnou překážku, kterou je třeba odstranit. Prvním krokem by měla být snaha o uvolnění tlakem vody.

ucpaný odpad
ilustrační foto: rainforestplumbing.com

V tomto ohledu pomůže léty prověřený zvon, který dokáže vytvořit takový tlak, který dokáže ucpané místo uvolnit. Pokud se to povede, je dobré jeho práci ještě podpořit, a do odpadu nasypat směs balíčku jedné sody a kuchyňské soli. Takto nechte několik směs několik minut působit a zalijte vařicí vodou.

Pomůže i chemie

Pokud samotný tlak vody a jedlá soda nepomůže, nezbývá nic jiného, než se obrátit na chemické pomocníky, kterých je v regálech našich obchodů více než dost. Ačkoliv se skutečně jedná o nebezpečné chemické sloučeniny, které by neměli přijít do styku s pokožkou, nemusíte mít obavy o životní prostředí, jelikož než doputují do čističky, jsou rozředěny natolik, že jsou neškodné. Ideální je samozřejmě postupovat dle daných návodů, což by mělo pomoci odpad náležitě uvolnit.

Instalatér jako poslední možnost

Pokud i toto selhalo, nezbývá nic jiného, než si vzít do ruky telefon a zavolat instalatéra. Ten by měl vaše problémy stoprocentně vyřešit, jelikož pokud nepomohla ani chemická cesta, je třeba využít tu mechanickou. K té často poslouží takzvané instalatérské péro, kterým lze ucpané odpady velmi efektivně vyčistit. Ačkoliv je v prodeji i v mnoha prodejnách, ne každý s ním dokáže efektivně manipulovat, aby dosáhl požadovaného výsledku.

Některá ucpávka totiž může být tak houževnatá, že i samotný instalatér naplno využije své dovednosti v tomto oboru. Pokud je navíc ona překážka až za samotným sifonem, je nutné ho demontovat, což v mnoha případech taktéž nemusí být nijak snadná a hlavně příjemná činnost. A jakmile budete mít odpad čistý, nezapomínejte, že nejdůležitější je v tomto ohledu prevence.

Doplnit reklamu

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*