Rekonstrukce koupelen v bytě

Pokud stále ve svém panelákovém bytě uchováváte starou umakartovou koupelnu jako pohrobka časů dávno pominulých, doporučujeme urgentně začít uvažovat o rekonstrukci. Koupelna je totiž tou místností v bytě, kde bychom si měli dopřát komfort – a podle toho by taky měla vypadat.

koupelna před a po
Zdroj: blog.lobsterandswan.com, rekonstrukce koupelny

Co je na starém typu koupelen tak špatného?

Spíše, než bychom si měli klást tuto otázku, naopak se zeptejme, co je na něm dobrého. Uniformní vzhled koupelen ve stovkách českých domácností co do rozměrů, prostorového uspořádání a vybavení se dnes může líbit už jen těm největším vyznavačům retra. I ti by ale měli vzít v potaz, že v té době hojně využívaný materiál umakart přitahuje plísně a to je pro prostředí s vyšší vlhkostí, jaké v koupelnách panuje, dost nebezpečné.

Praktické moderní koupelny konstruujte vzdušněji

I pokud máte velmi malý byt, existuje několik způsobů, jak prostor zvětšit. Běžné například je zbavit se stěny mezi toaletou a koupelnou a získat tak jedinou místnost. Tohle řešení se může ukázat být velmi funkční, ale doporučujeme jej realizovat jen v domácnostech s menším počtem členů.

Zároveň je nutno položit si otázku, co všechno opravdu v koupelně potřebujeme. Většina domácností má v koupelně pračku, ale ta se dá stejně dobře umístit i do kuchyně nebo na chodbu. Je lepší, když máte v koupelně více místa na vanu a zároveň je zde dost prostoru pro vystoupení z vany, osušení nebo vyčištění zubů před umyvadlem. Důležitými součástmi jsou úložné prostory a zrcadlo, které by mělo být dost široké, aby jej mohli pohodlně užívat všichni členové domácnosti.

Koupelnu je vhodné prosvětlit nejvíce, jak to jde – třeba skleněnými tvárnicemi. Obložení by mělo být bílé nebo příjemně barevné, typické špinavě zelené obkládačky známé ze starých koupelen nepůsobí právě přívětivě.

Rekonstrukci koupelny přenechte odborníkům

Koupelna je poměrně zranitelné místo a tudíž by zednické a obkladačské práce, vodoinstalace, rozvody elektřiny a instalace vnitřního vybavení měly probíhat ve vzájemné harmonii.

koupelna před a po 2
Zdroj: blog.lobsterandswan.com

koupelna před a po 3
Zdroj: blog.lobsterandswan.com

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*