Sbírání poštovních známek

Sbírání známek je jeden z koníčku už našich babiček a dědů. A nejeden z nás jistě nějaké album doma po svých předcích má. Obor zabývající se poštovními známkami se nazývá filatelie.

poštovní známky
ilustrační foto: wonderingfair.files.wordpress.com

Sbírat lze téměř cokoliv, ovšem sbírání známek patří k těm nejrozšířenějším. K takovému koníčku nepotřebujete ani nijak zvláštní vybavení. Stačí nám album a pro ty zběhlejší lupa na jejich pozorování. Známky lze sehnat prakticky kdekoliv. Tou nejednoduší cestou je koupě na poště. Další možností je, že nás jimi někdo obdaruje, nebo že si ji pomocí speciální techniky sejmete ze starých pohledů či obálek.
 
Každá vzácnější ale i obyčejná známka má svou hodnotu, kterou lze vyjádřit v penězích. Za nejvzácnější na světě je v současné době považován Modrý mauricius. Známka má takovou hodnotu především proto, že se jedná o kousek z poloviny 19. století. Navíc se jich do dnes dochovalo pouze 12 exemplářů, které jsou pečlivě střeženy v soukromých sbírkách.
 
Sbírat známky má i své další výhody než jen jejich hodnotu, kterou vlastníte. Například se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací z historie i ze současnosti. Lze je sbírat prakticky v kterémkoliv věku a také tomu můžete věnovat jakékoliv množství času. To vše děla z filatelie stále oblíbenou zálibu.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*