Připravili jste dětské hřiště pořádně na zimu?

Pokud ne, pak máte nejvyšší čas. Příznivě mírné počasí totiž nebude trvat věčně! Příští sezona by vám totiž mohla připravit nejedno nepříjemné překvapení.

detska-hriste
Foto: skluzavky.cz

Poskytnout vybavení dětského hřiště potřebnou péči se rozhodně vyplatí: pečlivá údržba veškerých prvků je nezbytnou prevencí před jejich poškozením zejména ve spojitosti s působením vody a mrazu, navíc se odmění prodloužením životnosti celého kompletu. Přispěje samozřejmě i k udržení jeho původní funkčnosti, bezpečnosti a uživatelského komfortu.

Podstatným krokem je především zevrubná kontrola stavu všech částí v podobě konstrukčních materiálů, kování, úchytů a šroubů, jež je třeba v případě potřeby dotáhnout, eventuálně zbavit ostrých hran, neuškodí naolejování.

Důležité je prověřit zejména dřevěné prvky z pohledu celistvosti jejich povrchu. Eventuální nedostatky v podobě jeho narušení, jež hrozí výskytem třísek, je nutné opravit, stejně jako odprýskanou barvu a prošlou impregnaci materiálu proti působení klimatických vlivů. Nejúčinnější ochranou před negativním vlivem zimního počasí je samozřejmě tlaková impregnace, kterou dnes běžně praktikují mnozí čeští i zahraniční výrobci a prodejci, stále však jsou na trhu modely opatřené pouze adekvátním účinným nátěrem, který se i za provozu hřiště snadno obnovuje.

detske-hriste

Komponenty vyrobené z plastů doporučují výrobci na zimu odmontovat, a to včetně skluzavky. Což se nemusí týkat prvků vyrobených z odolného a tvrdého laminátu, na nějž si ani největší mrazy nepřijdou. Chcete-li mít jistotu a klidné spaní, klidně je také preventivně uschovejte do bezpečí sucha a relativního tepla. Jsou-li součástí hřiště i nějaké plátěné prvky, je lepší je sundat, aby je nepoškodila eventuální sněhová nadílka.

Obecně lze sice tvrdit, že moderní vybavení dětských hřišť je dobře připraveno na celoroční provoz, aniž by utrpělo významnou úhonu, a jejich zazimování má spíše preventivní povahu, nebo se dotýká pouze některých dílů a součástek, ale je lepší i v tomto ohledu být pečliví a svědomití.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*