Proč si vybrat PVC podlahu

PVC podlahy jsou stále více oblíbené, a to nejen v komerčních prostorech, ale také domácnostech. Je to převážně díky jeho skvělým vlastnostem, jako je dlouhá životnost nebo nízká cena. Jaké důvody hrají PVC do karet a jak vybrat správně, se dočtete v následujícím článku.

Flooring5

Z čeho je vyrobena PVC podlaha?

PVC je polyvinylchlorid, která se řadí do skupiny plastů vyráběných z etylénu a jedním z nejdůležitějších termoplastů. Tento plast nabízí celou řadu vlastností, které kvalitní podlahová krytina vyžaduje. Na základě svého zpracování se dělí na:

  • – heterogenní PVC podlahy – to jsou podlahy, které jsou složené z několika vrstev a odlišují se od sebe složením nebo provedením, takové PVC podlahy jsou vhodné do zátěžových prostor, jako jsou nemocnice, hotely, ale také bytové interiéry
  • – homogenní PVC podlahy – to jsou podlahy poskládané z jedné vrstvy, jsou vysoce odolné a hodí se do zatížených prostor (haly, nemocnice, školy)

 

Podlaha na dlouhou dobu

PVC se řadí mezi tradiční podlahové krytiny, které se vyznačují vysokou odolností a životností. Je odolná proti mechanickému poškození, jako jsou velké nečistoty, kamínky, podpatky, kolečka od židle, ale také drápky domácích mazlíčků. Odolnost se projevuje také vůči slunečnímu záření a vodě.

5468871268_250f6534c4_o

Uklizeno raz dva

Údržba PVC podlahy je snadná a nenáročná, nevyžaduje žádné speciální zacházení ani čisticí přípravky. Stačí běžná údržba pomocí vysavače nebo mopu, aby byla podlaha opět hygienicky čistá a bez skvrn. Je tak ideální podlahovou krytinou pro alergiky. PVC je z obou stran voděodolné, je tak kompletní bariérou proti vlhkosti.

Pružná, stálá s nízkou cenou

PVC podlahy jsou také velmi oblíbené díky jejich poměrně nízké pořizovací ceně a řadí se tak mezi levné podlahy. I přes nízkou cenu nabízí příjemně měkký došlap, na rozdíl od jiných podlahových krytin se nerozpínají, nesesychají a jsou teplejší. Levné PVC můžete sehnat již za 140 Kč za metr čtvereční. Další vlastnosti jsou:

  • – pružnost
  • – dobré tepelně i zvukově izolační vlastnosti
  • – snadná pokládka
  • – možnost instalace podlahového topení

Do jaké místnosti se PVC hodí?

PVC je vhodnou podlahovou krytinou do všech bytových interiérů, od intenzivně využívané kuchyně, přes obývací a dětské pokoje až po vlhkou koupelnu. Po PVC se velmi příjemně chodí a při chůzi na boso je příjemně teplá a nebudí pocit chladu.

Technický list

Technický list by měl být součástí každé PVC a měl by obsahovat komplexní informace o konkrétní PVC krytině. Uváděné parametry by měly být tloušťka, odolnost, zatížení, stálobarevnost a kam se vybraná PVC krytina nejlépe hodí.

Snadná pokládka PVC

Pokládka PVC se řadí mezi ty nejjednodušší a nejméně náročné. Jedním z hlavních důvodů je, že se prodává v tloušťkách od 1 do 4 metrů, což znamená, že není potřeba nastavování pásy při pokládání.


Podlaha se pokládá na čistý a suchý povrch, je tak nutné odstranit starou podlahovou krytinu. PVC je dobré nechat aklimatizovat, minimálně 24 hodin v místnosti, kde bude položená. Okraje by měly zůstat o 10 cm delší, dokud si „nelehne“. Pak je důležité zachovat 1 mm dilatační spáru, tedy mezeru mezi stěnou a PVC.


Existují dva způsoby pokládky PVC:

  • – celoplošné lepení
  • – volné pokládání PVCV případě pokládky celoplošného lepení je pak možné pod PVC podlahu umístit bez obav podlahové topení.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*