Vlajky aneb Prostorově skromné sběratelské předměty

Ještě zcela nedávno měli lidé krátce po revoluci velkou nedůvěru k vlajkám. Dnes se již tato situace mění a lidé začínají být hrdými vlastenci a obecně pyšnými sběrateli vlajek. Existuje nespočet nadšenců, spolků a bazarů, inzerující koupi, prodej nebo výměnu vlajek všech druhů, barev a materiálů.

ilustrační foto: Pixabay.com, Česká vlajka

Druhy vlajek

V dnešní uspěchané době lidé nezapomínají na zdůraznění svojí hrdosti, například ke své rodné zemi, městu, kde trvale žijí. Dále také k určité organizaci, jako jsou hasičské nebo policejní sbory, nejrůznější zájmové spojky nebo sdružení. Společnosti využívají svoji originální vlajku pro svoje zviditelnění, upozornění na sebe. Vlajka je vlastně takovým poznávacím znamením.

Vlajky je možné vyrobit takřka ze všech dostupných materiálů nebo potisknout na textil.

Jak správně vyvěšovat vlajku

Pravidla pro základní použití státních symbolů a vyvěšování státní vlajky dokonce nalezneme v Zákoně č. 352/2001 Sb., v platném znění. Najdeme zde pokyny pro přesné vyvěšení státní vlajky pro oprávněné osoby, které by měly ctít vlajkovou výzdobu zpravidla od 16:00 předcházejícího dne, do 8:00, dne následujícího. Fyzické a právnické osoby mohou se státní vlajkou důstojně manipulovat prakticky kdykoliv.

Konkrétně státní vlajku vyvěšujeme vždy na čestné místo na objektu, z čelního pohledu. Pokud nechcete narušit novou fasádu objektu, nebo to nedovoluje chatrný stav zdiva, možnou alternativou je stožár na vlajku. Určené místo při vyvěšení dvou vlajek, je vždy vlevo a dále vždy uprostřed, při vyvěšení lichého počtu. Při užívání české vlajky umisťujeme modrý klín vpravo při čelním pohledu na objekt, bílá barva je vždy nahoře.

Cena vlajek

Nabídka trhu zahrnuje ceny od několika desítek korun, až po tisícové položky za jeden kus. Těmi jsou především exkluzivní vlajky, často vyrobené na zakázku, dle přání zákazníka a případně dle parametrů již nainstalovaného vlajkového stožáru.

Nejširší sortiment

Pokud hledáte vhodnou vlajku do své sbírky nebo jen pro konkrétní příležitost, tím pravým pomocníkem budou na webu vlajky24.cz a vlajky.eu. Tento spolehlivý výrobce nabízí vlajky celého světa a nejrůznějších organizací.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*