Travní směsi

V obchodech najdete celou škálu travních směsí. Jednotlivé travní směsy se mohou od sebe lišit podle biologických vlastností trav a požadavků na údržbu. Naprostý laik tak může v nabídce trochu tápat. Pojďme se tedy společně podívat, jak vybrat vhodnou travní směs tak, aby trávník splnil vaše očekávání.

krásný zelený travní porost
ilustrační foto: pixabay.com – Hans

Dříve, než se do obchodu pro travní směs vydáte, měli byste mít jasno v tom, co od trávníku očekáváte. V první řadě si tedy odpovězte na otázku, jestli chcete mít doma trávník jako golfovém hřišti, v anglickém parku nebo na zahradě chcete rozkvetlou louku? Vše je možné, je to jen otázka správného výběru.

Berete-li trávník jako estetickou součást své zahrady, měli byste se poohlížet po travních směsích s označením zahrada, golfová nebo parková. Připravte se však na to, že péče o takový trávník je poměrně náročná. Má-li být skutečnou okrasou zahrady vyžaduje dostatečnou závlahu, dobrou výživu a pravidelnou vertikulaci.

Druhy travních směsí, které dnes můžete běžně pořídit

  • Travní směs hřištní
  • Luční
  • Parková
  • Na zahradu
  • Do sucha
  • Směs sahara

Pokud naopak víte, že vám po trávníku budou neustále běhat děti nebo domácí mazlíčci, měli byste sáhnout po zátěžové travní směsi. Tyto směsi bývají označeny jako směsi na hřiště, sport apod. Jejich velkou výhodou je rychlá regenerace trávníku.

Potřebujete-li zatravnit slunnou stráň nebo jiné místo chudé na vláhu, vybírejte travní směs do sucha. S takovou travní směsí bude sice trošku déle trvat, než se trávník opravdu zazelená, na druhou stranu se mu bude dobře dařit i na suchých místech.

Z krásného trávníku se můžete těšit i v místech, kam sluníčko moc nezajde. Pro tmavá místa s nedostatkem slunečních paprsků jsou určeny travní směsi do stínu. Semena trav v těchto směsích jsou pečlivě vybraná tak, aby trávník dobře prospíval i na severní straně zahrady nebo pod stromy.

Anglické parky ani golfové hřiště vám nic neříkají a radši byste trávník plný květin? Pro tyto případy je ideální travní směs luční. Ty obsahují semena květin, které vám budou zdobit zahradu od jara téměř až do zimy.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*