Malý patrový kurník pro slepice

Je mnoho způsobů, jak doma chovat slepice. Pokud vám nevyhovuje klasický kurník a plánujete chovat je několik kusů drůbeže, poohlédněte se po něčem originálním.

originální kurník
Zdroj: williams-sonoma.com

Jedinečný patrový domov pro vaše slepice bude vyhovovat jak jim, tak vám a nejen prakticky, ale i vizuálně. Nezabere mnoho prostoru. Také se snadno přemísťuje a udržuje. Šikovný kutil jej zvládne vyrobit sám. Je to prostorově úsporné ale velice praktické řešení, vhodné na malou zahradu. Vaše slepice se zde budou cítit pohodlně, a to se odrazí i na jejich zdraví a produkci.

originální kurník
Zdroj: williams-sonoma.com

Toto nápadité slepičí obydlí vymyslel Williams Sonoma. Jde vlastně o patrový kurník z cedrového dřeva. Střecha je zhotovena z pozinkovaného plechu. Ve spodní části se nachází ohrazený výběh. Když jej slepice vypasou, můžete kurník jednoduše posunout o kus dále. Po žebříku se zvířata dostanou do budky. Uvnitř jsou bidýlka a pozinkované pletivo. Vaše slepice budou mít čisté a vzdušné prostředí. Vnitřek se dobře udržuje díky chytrému bočnímu přístupu. Tato velikost se hodí se pro 4-6 slepic.

originální kurník
Zdroj: williams-sonoma.com

Je zde i prostor pro pěstování rostlin. Pokud vám jde i o estetickou stránku, je toto ideální řešení. Můžete si kurník zkrášlit a využít pro okrasné květiny nebo bylinky.

originální kurník
Zdroj: williams-sonoma.com

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*