4 místa, kde se vám bude hodit venkovní svítidlo s čidlem

Venkovním svítidlům s čidly rozhodně nemůžeme upřít jejich praktičnost. Nejen, že dokáží odhalit a vystrašit nezvané návštěvníky v okolí domu, ale také vám budou osvětlovat cestu po příjezdu ve večerních anebo nočních hodinách. Minimalizujete tak riziko krádeže i úrazu. Díky praktickému čidlu se světlo rozsvěcuje pouze na základě pohybu, proto se může pochlubit také nízkou energetickou náročností. Kam venkovní svítidlo s čidlem umístit? Tady máte pár tipů.

Hlavní vchod

Tady by nemělo světlo s čidlem chybět v žádném případě. Nejen, že vám osvětlí dveře a zámek, ale také nasměruje případné návštěvy ze zahrady zpět k domu. Také bezpečnostní funkce tohoto světla je neopomenutelná. Světlo s čidlem byste obecně měli umisťovat tam, kde je velký večerní pohyb. Citlivost čidla by měla pokrývat 360 stupňový úhel.

Průchody okolo domu

Další využití nalezne světlo s čidlem v průchodech okolo domu. Opět tak můžete odhalit nezvaného návštěvníka a případného nenechavce anebo si posvítit na cestu třeba ve chvíli, kdy se vracíte pro zbylé věci z pikniku anebo venkovní grilovačky. V tomto případě postačí citlivost čidla okolo 130-180 stupňů.

Sklep nebo kůlna

Venkovní světlo s čidlem nalezne uplatnění také v blízkosti sklepů nebo kůlny. I sem se totiž často vydáváme v pozdních večerních nebo nočních hodinách. Typickým příkladem budiž třeba nářadí, které máme uložené v kůlně, s jehož pomocí potřebujeme opravit prasklý vypínač nebo kapající kohoutek v domě. Citlivost by se v tomto případě měla pohybovat okolo 130 stupňů.

Zadní vchod

A to zvláště v případě, že jsou jeho součástí schody. Dostat se po tmě do schodů není totiž žádná legrace. Dosah čidel by měl v tomto případě pokrývat úhel o velikosti alespoň 180 stupňů. Pokud bude světlo zabírat větší úhel, nic se pochopitelně nestane.

Bohatou nabídku (nejen venkovních) světel naleznete v e-shopu luxo.cz

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*