Zebou vás v zimě nohy? Přikryjte se flanelem!

Vyladit tepelný komfort při spaní v zimním období může být oříšek. Když přijdeme domů, prochladlí z lezavého počasí, většina z nás okamžitě nastavuje termostat na vyšší teplotu. Jenže spát v přetopeném bytě není úplně ideální. Pokud chcete mít hlavu v chladu, ale nohy v teple, nezbývá, než řádně vyvětrat a vybavit se teplými ponožkami. Přijdou vám do postele nevhodné? V tom případě je tu druhá možnost, pořídit si hřejivé povlečení.

Oblíbeným materiálem pro zimní vybavení postele je flanel. Nejde o žádný módní výstřelek z devadesátých let, kdy flanelové košile proslavila hudební skupina Nirvana. Už v 17. století flanel používali velští pastevci, kteří potřebovali pro hodiny strávené v zimě a vlhku kvalitní a teplé oblečení. Teď už tuto tradiční velšskou vlněnou látku skoro neseženete, ale její lehčí varianta z bavlny je v oblibě pořád.

Nebudete chtít vstát z postele

Flanelové povlečení je tak hebké a hřejivé, že si ho okamžitě zamilujete. Při výrobě se používá hustě tkaná látka, jejíž povrch se pak upravuje počesáním. Díky tomu flanel bezpečně poznáte po hmatu. Jedinou nevýhodou této úpravy je, že byste měli striktně dodržovat doporučení výrobce pro praní. Vhodné je prát ložní prádlo naruby a na maximálně 800 otáček, aby se nepolámala vlákna v tkanině.

Flanelové povlečení patří i do trendy ložnice

Pokud máte tento materiál spojený především s volnočasovým oblečením, nebo s babičkovskými kytičkovanými polštáři, podívejte se do sortimentu jihočeské firmy Kvalitex. Přesvědčíte se, že díky originálním potiskům může být flanelové povlečení ozdobou vaší ložnice. Spojení stylového designu, kvalitního zpracování a hřejivosti materiálu dělá z flanelového povlečení ideálního kandidáta pro zpříjemnění dlouhých zimních večerů. Navíc ani nezatíží vaši peněženku. Díky akční ceně si nové flanelové povlečení může dopřát opravdu každý.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*