Vybavujeme garáž a dílnu

Každý muž jednou v životě zatouží mít svojí vlastní garáž a dílnu. Zvláště pokud bydlí v rodinném domě, kde si takové místa může zařídit. Takže pokud se vám taková příležitost naskytla, zaměřte se na vybavení, ať máte vše potřebné vždy po ruce. A k tomu vám pomůže náš článek.

tools-690038_1280

Začneme s dílnou

Kutilská dílna může vzniknout prakticky kdekoliv. Je možné ji mít ve sklepě, v garáži, v domě nebo si ji samostatně postavit. Ovšem základem je mít ji kvalitně vybavenou a mít v ní systém. dílna musí být uspořádaná a každá věc by měla mít své místo. To práci usnadní a učiní ji rychlejší.

Pracovní stůl = ponk

Každá správná a funkční dílna potřebuje bytelný stůl, která bude hlavní pracovní plochou. Základem je aby byl stabilní, z odolného materiálu a dostatečně prostorný. Obecně se pracovním stolům říká ponk.

Stoly se dají rozdělit na dvě velké skupiny. První skupinou jsou stoly pro kutily, kteří nejčastěji pracují se železem. Druhou skupinou jsou stoly, který využijí kutilové pracující se dřevem. Každý je vyrobený z jiného materiálu a jsou a něj kladené jiné nároky.

Regály vám pomohou s uspořádáním

Regály do dílny jsou většinou kovové, snadno se kompletují, je s nimi lehká manipulace a je možné vytvářet různé varianty a kombinace, takže zapadnou do každého prostoru. V současné době je možné vybírat z různých typů polic, regálů, skříněk a různých boxů. Díky regálům můžete věci skladovat do výšky, a tím ušetříte spoustu prostoru.

tools-986481_1920

Nezapomeňte děrované stěny

každý kutil potřebuje mít své nářadí vždy po ruce. K tomu jsou jako stvořené děrované stěny, které se dají vybavit háčky a nářadí tak může viset nad ponkem, nebo po celém obvodu dílny. děrované stěn je perforovaný sololit, takže jsou levné, ale je možné na ně pověsit i speciální police, držáky nebo kolíčky.

Pokračujeme s garáží

Tak zaprvé, garáže už dávno nefungují pouze ke garážování dopravních prostředků. Velmi často slouží jako kutilská dílna, nebo prostor, kam se uklízejí sezónní věci nebo jako sklad. Předpisy ovšem hovoří jinak a garáž a dílna by měly být dvě odlišné místnosti. Je tak potřeba zvýšeně dbát na bezpečí své i svého okolí.

Místo pro pneumatiky a nářadí

Vybavení do garáže se od dílny moc neliší, zvláště pokud garáž slouží i jako dílna, ale co je typickým vybavením pro garáž jsou regály na pneumatiky. Uskladnit 4 nebo více pneumatik je poměrně obtížný úkol. Jsou velké a kulaté. Ideální jsou tak policové regály na pneumatiky, které jsou určené ke skladování pneumatik jak v autodílnách tak i domácích garážích.

Regály na pneumatiky jsou navržené jako stavebnice. Regály se tak dají jednoduše poskládat do potřebné sestavy tak, že se dosáhne maximálního využití prostoru a pneumatiky bude mít své pevné místo, kde nebudou nikomu překážet.

Podlaha v garáži

Podlaha v garáži musí být rovná, hladká a nepropustná, díky tomu bude její údržba snadnější a například kontrola vozidla nebo jiné činnosti budou lépe proveditelné. Důležité je mít práh, který bude zabraňovat zatékání dešťové vody, měl by být vysoký maximálně 5 cm, aby příliš nezatěžoval vjezd a výjezd vozidla.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*