Vlastní dílna – jak ji zařídit

Máte doma spoustu nářadí, které máte rozmístěné všude možně po domě či zahradě? Stává se vám, že nemůžete najít zrovna to, co potřebujete? Možná je načase zařídit si konečně vlastní dílničku.

Základní vybavení
Jak by taková dílna měla vypadat? Neměl by v ní chybět stabilní stůl, spousta polic a skříněk a dobré osvětlení. Neobejdete se samozřejmě bez základního nářadí nebo spojovacího materiálu.

Skříňky, boxy, regály
Základ dílny tvoří nábytek. Ten musí být pevný a velmi odolný. Doporučujeme pořídit skříňky, police, kovové policové regály, díky kterým bude vše hezky uspořádané a snadno dohledatelné.

V dnešní době jsou dostupné kovové regály, které jsou odolné, variabilní a s vysokou nosností. Do regálů je pak dobré pořídit různě veliké praktické boxy, do kterých umístíte klíčky, šroubky, matičky, drobné nářadí atd. Pro větší nářadí a těžší věci doporučujeme pořídit mobilní boxy na kolečkách.

Policový systém nad stůl
Kromě uskladňovacích regálů lze přímo pořídit i policový systém nad pracovní stůl, kam uskladníte drobnosti. Díky tomu budete mít vše potřebné po ruce.

Důležitá je pracovní plocha
Pro veškeré práce budete potřebovat kvalitní a stabilní pracovní stůl, u kterého vám ale na druhou stranu nebude líto, když ho drobet poničíte. Ideální je volit dřevěnou desku z masivu a k ní pevně přimontované kovové nohy. Ke stolu pak můžete pořídit šuplíky, svěrák, základní nářadí a spojovací materiál.

Neopomeňte také osvětlení
Dostatečné osvětlení je v dílně nutností. Když při své práci nebudete mít dostatek světla, můžete lehce něco pokazit, a zároveň může dojít také k úrazu. Pořiďte si silnou lampu k pracovnímu stolu.

Základní nářadí a spojovací materiál
Bez nářadí neuděláte nic. Úplným základem je vrtačka. Kromě té je vhodné pořídit také brusku, přímočarou nebo kotoučovou pilu, cirkulárku. Postupně pak můžete pořídit další věci pro složitější práce. K ruce byste měli mít také sadu dlát, nebozezů či řetězovou pilu. Samozřejmostí jsou pak smirkové papíry, pilníky různých velikostí, hoblík, vodováha, barvy, ředidla.

Stejně jako to nejde bez nářadí, tak ani bez spojovacího materiálu. Ten je potřeba jak pro různé práce v domácnosti, tak i pro kutilské aktivity. Chybět by vám neměly hřebíky, šroubky, matky, vruty, hmoždinky v různých velikostech.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*