Máte ve své dílně mimo jiné i vruty

Stojí za to to zkontrolovat. Bez spojovacího materiálu se rozhodně neobejdete, tedy ani bez vrutů. Takže je dobré vědět, že jich máte někde schovaných hodně a že si můžete v případě nutnosti vybrat i velikost.

Chcete-li si udělat radost nějakým vlastním výrobkem na zahradě nebo na dvorku, určitě to budou nerezové vruty, po kterých sáhnete. Venku jsou totiž takové výtvory vystaveny povětrnostním podmínkám (větru, dešti, sněhu a mrazu), takže by mohly velice brzy zrezivět. Nerezové vruty vám zaručí dlouhou životnost.

Většina domácích kutilů používá vruty do dřeva, ale samozřejmě nejsou výjimkou ani vruty do sádrokartonu, vruty do betonu nebo do osb desek. Vruty do osb desek se hodí, když se pustíte do složitější práce, například do výroby zahradního domku nebo do podlah. Osb desky se vyrábějí z tenkých velkoplošných třísek. Struktura těchto desek zaručí skvělou tvarovou stabilitu a vysoké hodnoty pevnosti. A určitě se budou hodit i samořezné vruty, které vjedou do dřeva jako po másle.

Pravda ale je, že nejčastěji sáhnou domácí kutilové po vrutech do dřeva. Vruty do dřeva všemožných velikostí by měly být připraveny v každé dílničce. Ani ten nejjednodušší výrobek, který si většinou pořizujeme ze dřeva, se bez vrutu neobejde. Nakonec je úplně jedno, jestli půjde o poličku na zeď, anebo si troufnete hned na zahradní přístřešek.

Jste-li ale skutečně amatér anebo si prostě zrovna nevíte rady, nechte si při nákupu vrutů poradit. Přece jenom, i když jde o korunové položky, dobrá rada je vždycky nad zlato…

Kompletní sortiment spojovacího materiálu lze zakoupit na eshopu „Exteobchod.cz“, nebo přímo na adrese prodejny: Brno – Horní Heršpice, Železná 16a.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*