Jak vyrobit domácí šampon zn. ryze bylinný!

domácí bylinný šampon
Foto: Pinterest.com – Dr. Josh Axe

Hledáte marně ten správný vlasový šampon nebo kondicionér, po němž budete mít vlasy lesklé, zdravé, bez lupů? Zapomeňte na chemii a vyzkoušejte staré dobré bylinky, které buďto zakoupíte bez problémů v lékárně anebo se za nimi můžete na jaře a v létě vydat do přírody.

Pamatujete si ještě na laciné kopřivové šampony? Tak ty určitě nepoužívejte. Vyrobit si ale můžete vlastní kopřivový šampon. Nejlepší je pochopitelně z čerstvých jarních rostlin, které jsou plné síly a živin.

Hrst kopřiv a lžíci ořechových listů vařte pět minut v jednom litru vody a poté nechte hodinu louhovat. Přidejte nastrouhané dětské mýdlo a opět povařte. Vhodné je přidat asi deset kapek Tea Tree Oil a několik kapek éterického oleje, který vám příjemně voní (levandule, citron, máta…).

Bylinky nemusíme používat pouze jako odvar, vyrobit si z nich můžeme i bylinné oleje, které používáme jako vlasový zábal. Hrst oblíbených bylin nechte asi dva týdny louhovat v olivovém oleji. Směs pak vtírejte pravidelně do vlasů a nechte působit minimálně třicet minut. Nezapomeňte vlasy pečlivě umýt.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*