Jak vyčistit zašlou vanu a výlevku

Pár tipů na vyčistění zašlé vany i jak být šetrný ve vaší koupelně.

jak vyčistit zašlou vanu - foto vany
ilustrační foto: pixabay.com – Schwarzenarzisse

Pokud už má vaše vana to nejlepší za sebou a stále ji nechcete vyměnit, oprýskaná místa ve vaně můžete vyspravit trochou tekutého emailu.

Chcete-li zabránit i případnému popraskání povrchu a máte stále neskutečně nostalgické dva kohoutky u vany, je třeba nejprve otevřít při koupeli kohoutek se studenou a pak teprve s horkou vodou. Zamezíte tím také vytváření páry.

Pokud si chcete vaši koupel vychutnat i v noci, máte tenké stěny a berete také ohled na sousedy, přetáhněte váš kohoutek starou nylonovou punčochou. Musíte ji natáhnout tak, aby dosahovala až do vody a voda skrze ní stékala. Velmi mírné šplouchání bude také slyšet v případě, že budete napouštět vanu sprchou položenou do vany. Pozor ale na tlak vody, ať vám hadice nevylétne a nepostříká celou koupelnu.

Šetrné zacházení a čistění – jak na zašlou vanu

Je-li vana zažloutlá, sáhněte po receptu našich babiček. Zaručeně zabere roztok ze soli a terpentýnu, který krásně prozáří povrch vaší vany.

Určitě zabere i ocet a soda. Čistící pasta pak udělá s vaší bílou vanou hotové divy.

Jestliže si ve vaně často barvíte své vlasy, nejprve potřete povrch vany prostředkem na mytí nádobí.

Ošklivé stopy na vaší vaně může nechat i protiskluzová podložka, nenechávejte ji tam tedy ležet vlhkou a dlouho.

Výlevka a údržba

Pokud vaše výlevka opravdu zapáchá a nevíte jak zápach odstranit, zkuste radu našich předků. Na výlevku nemusíte ani s čističi odpadu, naše babičky používali borax. Rozpustili výlevku vodou se lžící boraxu.

Pokud je naopak výlevka ucpaná zabere následující rada. Čistidla na výlevky a potrubí převážně obsahují složky, které mají převážně alkalický charakter. Patří k nim hydroxid sodný, nitráty, nebo také piliny z lehkých kovů. Tyhle prostředky velmi silně znečisťují odpadní vody. Po čase mohou i znečistit odpadní potrubí.

V mnoha případech prostě zabere starý dobrý gumový zvon. Určitě se naučte ale vkládat do odtoku sítko, které zachytí většinu vlasů, sponek a ztracených náušnic.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*