Domácí hmyz v bytě – jak proti němu bojovat

Určitě to znáte. Začne léto a byt se začne plnit otravnými mouchami, komáry, pavouky a dalším hmyzem. V tomto článku si prozradíme, jak se proti tomuto hmyzu bránit a jak se ho zbavit.

komár v bytě
ilustrační foto: pixabay.com – bykst

Chemické zbraně

Nejvíce účinné jsou chemické zbraně. Ty můžou být v podobě chemických pastiček, nebo v podobě sprejů. Pastičky fungují na jednoduchém principu dvou chemických látek. Jedna látka hmyz vábí a chytá. Druhá chemická látka hmyz usmrtí a rozloží. Pastičky jsou v různých provedeních. Například na hubení mravenců, pavouků, nebo komáru a dalšího létajícího hmyzu.

Chemické spreje na hubení hmyzu jsou pak užitečné spíše na lokální použití. Jsou ale zase daleko účinnější. Dokáží vyhubit jakýkoli hmyz, na který jej stříkneme. Dokáži si hravě poradit i s velikým hmyzem, jakou jsou například sršně. Čas od času není na škodu tím to sprejem vystříkat rohy a kouty vašeho bytu, kde se často hmyz a zejména pavouci zdržují. Pamatujte ale, že jsou tyto spreje jedovaté a nesmíte je vdechovat. Po použití je tedy nutné pokoj řádně vyvětrat.

Síťky do oken

Velmi účinné a praktické jsou síťky do oken. Ty zabrání jakémukoli hmyzu dostat se dovnitř. Tyto síťky jsou pevné a dají se snadno oddělat v případě, že se chcete volně podívat z okna. Jsou vhodné při běžném větrání, kdy chceme nechat okno otevřené, ale zabránit vniknutí hmyzu. Instalace sítěk do oken je přitom poměrně jednoduchá.

Užitečné pastičky

Posledním doporučením od nás jsou různé hmyzí pastičky. Nejčastěji jsou založené na uvěznění hmyzu v nějaké tekutině, či slizu. Klasické jsou například vábničky, které se zavěsí na lustr a svou nepatrnou vůní vábí všechen hmyz, který se na vábničku nalepí a umře. Takové pastě si můžete vyrobit i z proříznuté plastové láhve naplněné sladkým sirupem. Takto vyrobená past ale nikdy nebude tak účinná jako pastě, zmíněné výše v textu.

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*