Co vše dokáže ocet – 3. část

pár - žehlení

Poslední oblastí, kde ocet přijde vhod, je starost o prádlo a oblečení. Tím ukončíme seriál, v čem všem nám může ocet pomoci.1. Nahradí aviváž

Přidejte ocet do pračky namísto aviváže – prádlo bude dokonale čisté a krásně měkoučké. Nemusíte se bát, že by bylo cítit po octu! Jemný pach vyvane dříve, než je sundáte ze sušáku!

2. Poradí si se skvrnami

Bílý vinný ocet nastříkejte na skvrny od potu či antiperspirantu, ale i kávy nebo vína, nebo dokonce krve a další odolné znečištění. Poté vyperte.

3. Zachová barvy…

Přidáte-li ocet do praní, máte jistotu, že se barvy „neoperou“, tedy že se nebudete po jeho vyndání z pračky divit, co se to stalo s vašimi oblíbenými barvami.

4. … a zabrání jejich pouštění

Skvělým tipem je namočit před prvním praním do octa nové džíny (asi na 10 minut). Nebudou barvit.

5. Rozzáří bílou

Zašlé a zažloutlé bílé oblečení (nejčastěji to bývají ponožky) namočte do vody s octem. Uvidíte, jak bez chemických prostředků krásně zbělá!

6. Poradí si se zmačkaným trikem

Pokud vytáhnete ze skříně (či zavazadla) oblečení v poněkud zmuchlaném stavu, pověste je na ramínko, nastříkejte směsí z 1 dílu octa a 3 dílů vody a nechte uschnout. Bude (skoro) jako čerstvě vyžehlené.

7. Zatočí se skvrnou od žehličky

Tedy nesmí se jednat o spáleninu, s tou už si neporadí nic kromě záplaty. Nicméně malou skvrnu potřete octem a uvidíte, že nebude zdaleka tak nápadná!

8. Poradí si s bakteriemi

Nemusíte utrácet za drahé desinfekční prostředky na praní. Ocet si během praní poradí s nejrůznějšími mikroby (ať už ho přidáte k prášku nebo místo aviváže).

Předchozí díly našeho seriálu

Co vše dokáže ocet – 1. část
Co vše dokáže ocet – 2. část

Doplnit reklamu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*